Zwiastuny najciekawszych filmów krótkometrażowych

Najciekawsze filmy krótkometrażowe

Zwiastuny

Najlepsze filmy krótkometrażowe roku: Zwiastuny najciekawszych filmów krótkometrażowych 2021

Rok 2021 był fenomenalnym rokiem dla filmów, dramatów, komedii i wszystkiego pomiędzy. Od Czarnej Pantery Marvela po Czarną Panterę Ryana Cooglera, kino wypełniło się wieloma wspaniałymi blockbusterami. Nic więc dziwnego, że w tym roku powstało również wiele interesujących filmów krótkometrażowych. Filmy te są świetne nie tylko ze względu na swoją długość, ale są również interesujące same w sobie. Oto niektóre z najlepszych filmów krótkometrażowych, które ukazały się w tym roku.

"Buraaq"

Ten 26-minutowy film krótkometrażowy opowiada historię małego chłopca z Arabii Saudyjskiej, który uwielbia piłkę nożną. Saudyjski rząd postrzega go jako zagrożenie i zakazuje mu gry w piłkę. Ta tragiczna historia dotyczy nie tylko piłki nożnej, ale także praw dzieci w tym konserwatywnym kraju. Film wyreżyserowali i wyprodukowali Hamdi Al Khatib i Ali Abdulsalam. Był to jeden z najczęściej omawianych filmów krótkometrażowych tego roku, zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej i na Bliskim Wschodzie.

"Everlasting Blues"

Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i opowiada historię piosenkarki bluesowej, która walczy o sławę, będąc jednocześnie na czarnej liście przemysłu muzycznego. Jest to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą gatunku bluesa, wyreżyserowana przez Krysa Lee. Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych filmów krótkometrażowych tego roku.

"W innym życiu"

Ten krótkometrażowy film opowiada historię mężczyzny, który nagle budzi się w innym ciele. Musi on dowiedzieć się, co się stało i jak wrócić do swojego życia. Reżyserem i autorem scenariusza tego filmu krótkometrażowego jest Tim Kincaid. Był to jeden z najpopularniejszych filmów krótkometrażowych tego roku, który po premierze stał się viralem.

"The Last Wedding Show"

Ten film krótkometrażowy opowiada o wedding plannerze, który jest w bardzo złym humorze. Jeden z panów młodych na weselu, które planuje, mówi jej, żeby się rozchmurzyła, ponieważ był na ostatnim pokazie weselnym. Film został wyreżyserowany przez Bena Blanka, a scenariusz napisali Ben Blank i Matthew Murray. Był to jeden z najpopularniejszych filmów krótkometrażowych tego roku ze względu na prostą, ale zabawną fabułę i przesłanie.

zwiastuny filmow

"Oom Shaaban"

Ten 25-minutowy film krótkometrażowy opowiada historię 95-letniego mężczyzny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest on nurkiem specjalizującym się w połowach pereł, który nurkuje w tym konkretnym miejscu od ponad 60 lat. Jednak rynek pereł przeżywa załamanie, a jego rodzina obawia się, że będzie on jedną z ofiar. Reżyserem tego krótkometrażowego filmu jest Eddy Cordes, a autorami scenariusza Eddy Cordes i Ben Blank. Jest to jeden z najbardziej emocjonalnych filmów krótkometrażowych tego roku.

"A Day Without Daughters"

Ten krótkometrażowy film opowiada historię mężczyzny, który chce uhonorować swoją córkę w przeddzień jej wyjazdu na Bliski Wschód. Postanawia przerwać wszystko, co robi, i zostać w domu, czekając, aż ten dzień nadejdzie. Ten krótkometrażowy film został wyreżyserowany przez Dustina Gee, a scenariusz napisali Dustin Gee i Jules Borden. Był to jeden z najbardziej dyskutowanych filmów krótkometrażowych tego roku, który stał się viralem w mediach społecznościowych.

"Waves"

Ten film krótkometrażowy opowiada historię mężczyzny, który zauważa parę w balonie na ogrzane powietrze. Podąża za nimi, a dalsza część filmu opowiada o tym, jak próbuje ich dogonić. Reżyserem i autorem scenariusza tego krótkometrażowego filmu jest Tim Kincaid. Był to jeden z najczęściej omawianych filmów krótkometrażowych tego roku w mediach społecznościowych, mimo że jego premiera miała miejsce nie tak dawno temu.

Podsumowanie

Kino, jako medium, ma wiele zastosowań, w tym zabawianie widzów i inspirowanie ich. Krótkie filmy mają tę samą moc, by robić obie te rzeczy. Widzowie nie muszą już oglądać długich filmów, ponieważ zostali rozpieszczeni bogactwem treści, jakie mają do dyspozycji w swoich telefonach i komputerach.

Krótsze filmy są również korzystne dla widzów, ponieważ mają oni tylko tyle czasu, ile mogą go poświęcić. Z tego powodu krótkie filmy są idealne dla widzów. Są nie tylko świetnym sposobem na spędzenie czasu, ale także łatwym i szybkim sposobem na poczucie inspiracji i rozrywki w tym samym czasie.

Loading...